GÜNLÜKLER YENİDEN -1-

GÜNLÜKLER YENİDEN -1-

7 Nisan 2019

Birkaç gün dinlenmedeydim. Bilmediğim bir dilde konuşan insanlara olduğu kadar kente de yabancıyım. Dinlenmek ve tatil yapmak bu olsa gerek. Okumak kadar yazmak da…   (Dönünce görürüm beni.)

Memleketimden haberleri okudum da. Yapılması gereken ne çok şey var. Burada yok. Kazandığın kadar harcamak ve şimdiki zaman yazılarını okumak ve başka memleketleri şaşkınlık içinde izlemek. Anlam verememek de sonuç olsun.

Öyküler okumaya çalışıyorum. İçinde İstanbul olan öyküler. Yok olmuyor. Kaosu özler mi insan? Hava durumu gibi değişen duygular ve düşünceler.

Dışarıda bisikletli insanlar var. Araç trafiğiyle karşılaşmadım. Neden bu kadar geniş yollar. Binalar arasında yeşillik. Doğal çiçekler açmış. Daha önce görmediğim çiçekler de var. Hava güzel.

Kanallarda yüzen yeşil başlı ördekler, değişik kuşlar…

İnsanları tatillerinde nereye gider, bilmiyorum.

İnsan gelecek kaygısı duymadan yaşamalı. İnsan politikadan uzak yaşamalı yani oraya buraya çekiştirilmeden. Özgürce. Yarın cebimizden daha ne kadar eksileceğini düşünmeden. İş bulma kaygısı yaşamadan. Ay sonu beklenmeden. İnsan nasıl yaşamalı?

Klavye ne yazık ki Türkçe karakterli değil. Yazmakta zorlanınca bu kadar oluyor. Yalan yalan burada dinginlik sersemletiyor ya ben nereden gelmişim dedirtiyor. Unuttum nereden geldiğimi.

Dönünce görürüm beni.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*