GÜNLÜKLER – 31 Temmuz  2020

kit10

GÜNLÜKLER – 31 Temmuz  2020

Arkadaşlarım onlar hakkında yazabileceğimi söylüyorlar. Ama yazmamakta kararlıydım. Sadece bir arkadaşım yazmamamı söyledi. Ona katılıyorum. Dilin kemiği yoktur. Bir virgül ya da nokta ile cümle içinde adamı öldürebilirsin. Burada yazacaklarım ise bende ölenler olabilir ancak. Hayatıma girmeyen girmemiş  ama dersler çıkardığım ilişkiler. Özel arkadaşlarımı özellikleri ve güzellikleriyle anlatmalıyım. Güzel gülüşlü kadınlar. Bir güzel kadın bir beğeni bıraktı dün yazdıklarıma. Ben olumlu ve sağlık veren enerjiler gönderebilen bir kadınım. Bu da ayrı bir hikaye.

İğne deliğinden dünyayı geçirebilir misin, diye sordu. Düşündüm. Yüzüm asıldı. Belki de ağlamaya hazırlık yapıyordum. Karşımda gülümseyen biri. Metafor olmalı. Ben… Başım öne düştü. Sonra başımı kaldırdım gülümsedim. Sen geçirebilir misin? “Geçmez ki!” dedi. Salakça bir şey işte. Ama o birisinin erkek olduğundan hiç kuşkum yok. Böyle düşünmüştüm. Gerçekçi olmak böyle bir şeydi. Sonraaaa…

İğne deliğinden dünya geçebilir mi? Madde olarak hayır ama fizikte bir açıklaması var mı? Gerçekçi yanıtlar verme peşinde koşmamalıyım, bir düş dünyası yazdıklarım. Bu dünyadan yansımalar.

Bugün Kuantum fiziği  üzerine videolar izledim. Kitaplar inceledim internetten. Bu merakımın altında elbette iğne deliği ve dünya yatıyordu. Arkadaşımla da telefonda konuştuk ve ona Biz Ne Biliyoruz, Tavşan Deliği adlı videoyu önerdim.

Kuantum yüzünden bugün bütün gün yaptıklarım güme gitti.  Nesneler dünyasına dönmem gerekiyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*